Skarby Danii

Posted by admin

Odkryj fantastyczną Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna Europa w większości przypadków jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam raczej wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bowiem same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele ciekawych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

Comments are closed.